Beata

Niečo o mne

Krajina: Slovensko

Vzdelanie:
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Pedagogická fakulta. Predmety: anglický jazyk a literatúra – školská psychológia – slovenský jazyk a literatúra

Medzinárodný diplom z Metódy Helen Doron (vyučovanie detí od 2 do 15 rokov)

TEFL (TESOL) – medzinárodný metodický certifikát pre učiteľov angličtiny

Skúsenosti:
Učím od skončenia vysokej školy deti na základnej škole v Leviciach, na Gymnáziu vo Vrábľoch a obchodnej akadémii v Bratislave. Tiež som učila deti od ich dvoch rokov, ale aj dospelých v individuálnych kurzoch.

Môj nezabudnuteľný učiteľ:

Mala som veľa dobrých učiteľov, ale môj angličtinár z gymnázia ma ovplyvnil najviac. Keď som študovala, nemala som angličtinu rada. Dostávala som samé zlé známky, ale bolo mi to jedno, stačilo, že som prešla. Po dvoch rokoch sme dostali nového učiteľa. Bol z Chicaga, nesmierne milý a pekný. Do piatich minút som sa zaľúbila. Ale nerozumela som nič, čo mi povedal. Po mesiaci trápnych chvíľ som sa rozhodla.... Začala som sa učiť. O krátky čas som rozumela prvé vety a neskôr som patrila medzi najlepších študentov. Učiteľ síce na konci školského roka odišiel, ale ja som so štúdiom angličtiny nikdy neprestala.

Požiadala som svojich študentov, aby napísali list (po anglicky), v ktorom budú opisovať svoju narodeninovú oslavu a jedna študentka napísala: „Môj otec je mojím obľúbeným jedlom uvareným a upečeným v záhrade.“ Správna verzia: „Môj otec varil a piekol moje obľúbené jedlo v záhrade.“

Príbeh mojej najdôležitejšej hodnoty

Kedykoľvek prídem do Class, okamžite cítim pozitívnu atmosféru. Všetci sú vždy usmiati a pripravení pomôcť alebo len vtipkovať. Na druhej strane je tu cítiť rešpekt a zodpovednosť , aby bolo vyučovanie čo najlepšie. Pretože nie sme obmedzovaní striktnými učebnými plánmi, môžeme využiť svoju  kreativitu a urobiť tak hodinu nie len poučnou, ale i zábavnou.